2017’de 3 Yeni iPad Modeli Duyurulacak!

Bu defa Ming-Chi Kuo tarafından, 2017 yılında duyurulacak iPad modelleri ile ilgili iddialar geldi. İşte yeni iPad modelleri ile ilgili bilgiler!

Yeni iPad

Apple ürünleri ile ilgili tutarlı yorumları ve iddiaları ile bilinen KGI Securities analistlerinden Ming-Chi Kuo, bu defa iPhone değil, iPad modelleri ile ilgili açıklamada bulundu.

Apple, 3 yeni iPad modeli tanıtacak!

Ming-Chi Kuo tarafından açıklanan bilgilere göre Apple, 2017 yılında üç yeni iPad modeli duyuracak. Bunlar; 12.9-inç ve 10.5-inç iPad Pro modelleri ve 9.7-inç iPad modeli olacak.

iPad pro

Yeni iPad Pro modelleri Apple A10X mobil işlemci taşıyacakken, nispeten daha ucuz olacak 9.7-inç iPad modeli, iPhone 6s’in A9 işlemcisinin iyileştirmiş bir sürümü ile gelecek.

Ayrıca beklentilere göre de 9.7-inç boyutundaki yeni iPad modeli, 2017’deki toplam iPad satışlarının yüzde 80’lik dilimini oluşturacak.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.