2017’de 2 Telefondan Birinde Parmak İzi Okuyucu Özelliği Olacak!

Yeni yayınlanan raporlara göre parmak izi okuyucu özelliği kullanımı, 2017 yılında büyük artış gösterecek. İşte konu ile ilgili detaylar!

Parmak İzi Okuyucu Özelliği

Apple’ın, iPhone 5s modeli ile akıllı telefonlarda pratik kullanıma taşıdığı parmak izi okuyucu özelliği, 2016 yılı itibariyle en popüler özellikler arasında yer almaya başladı.

Hem pratik kullanımı hem de güvenlik seviyesi nedeni ile kullanıcıların akıllı telefonlarda ilk olarak aradığı özellikler arasında yer alamaya başlayan parmak izi okuyucu özelliği, öyle görünüyor ki 2017 yılında piyasada yer alacak her 2 yeni modelden birinde bulunuyor olacak.

Her iki telefondan birinde parmak izi okuyucu olacak!

Parmak İzi Okuyucu Özelliği

Tayvanlı Digitimes tarafından hazırlanan raporlara göre, 2016 yılında parmak izi okuyucu özelliği taşıyan model sayısı %20 oranında bir artış gösterdi. Öte yandan açıklananlara göre Çinli üreticiler, 500 milyondan fazla parmak izi okuyucu sensör üretimi ve sevkiyatı yaptı.

2017 ile ilgili tahminler ise, parmak izi okuyucu sensör sevkiyatının, %100 oranında artış göstereceği yönünde Şekilleniyor.

Şu an için 3 dolar etiketi ile üretim bandından firmalara sevk edilen parmak izi okuyucu sensörler, 2017 ise en çok kullanılan bileşenlerinden olacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here