2016 Yılında Yeni Emojiler Geliyor!

Özellikle mobil pazarın genişlemesiyle en popüler olan kısımların başında emoloji kullanımları akıllara geliyor. Hiç şüphesiz emojilerin popülerliği düşüş yaşamadan devam ediyor. Bu bağlamda birçok emojinin yanına firmalarda yeni ön tanımlı emoji karakterlerini, 2016 yılında yayınlayarak emoji yelpazesini genişletecek.

39 farklı yeni emoji yayınlayan Unicode, 9 sürümü ile gelen yeni emojileri 2016 yılının ilk kısmında iOS ve Mac cihazları önderliğinde kullanıma açacak.

2016 Yılında Yeni Emojiler Geliyor! - habertekno.com - habertekno - teknohaber - güncel teknoloji haberleri

Bu yeni emojiler arasında öne çıkanların başında, son birkaç yılın en etkili mobil akımı haline gelen ve özçekim olarak dilimizde yer alan Selfie emojisi yer alıyor. Buna ek olarak baykuş, tilki ve pinokyo gibi ifadeler de öne çıkanlardan.

Hazırlanan 39 adet yeni emoji seçimleri de tahmin edilebileceği üzere, son zamanların popüler istekleri doğrultusunda gerçekleştirilmiş.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.