2016 Lincoln MKX, En Güvenli Otomobillerden Oldu!

2016 Lincoln MKX

Günümüzde otomobil modelleri, hemen her kategori altında birçok farklı dallara ayrılmış durumda. Otomobil tercih sebepleri arasında da hiç şüphe yok ki güvenlik konusu, en üst sıralarda yer alıyor. Zira, büyük otomobil üretici firmalar da güvenli araç üretimi konusunda çok ciddi çalışmalar yapıyor. Bu firmalardan olan Lincoln’de, 2016 Lincoln MKX modeli ile güvenlik konusunda tescil almış oldu.

Ayrıca Bakınız

BMW’nin Sürücüsüz Otomobillerinin Çıkış Tarihi Açıklandı!

2016 Lincoln MKX, Safety Pick+ ödülü aldı!

2016 Lincoln MKX

Otomobil modellerinin güvenlik testlerini yapan IHHS firması, 2016 Lincoln MKX modeli testleri sonucunda Safety Pick+ ödülünü vermeyi yerinde buldu.

SUV kategorisinde yer alan 2016 model Lincoln MKX, potansiyel alıcılarına güvenlik konusunda da bir artı eklemiş oldu. 2 farklı motor tipi ile satışa sunulan 2016 Lincoln MKX; 3,7 litrelik V-6 motoru ve 303 beygir seçeneği sunarken, 2,7 litrelik EcoBoost twin-turbo motor teknolojisi sunan V-6 335 beygir seçeneğini de sunuyor. 2016 Lincoln MKX başlangıç fiyatı ise; 60 bin Dolar olarak belirlenmiş.

IHHS tarafından gerçekleştirilen 2016 Lincoln MKX güvenlik testlerini, aşağıdaki bağlantı aracılığıyla izleyebilirsiniz.

 

>> 2016 Lincoln MKX SUV modeli ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.