2016’da Ne Kadar Mobil Uygulama İndirildi?

App Store ve Google Play Store üzerinden 2016 yılında ne kadar uygulama indirildiğine dair, yeni bir rapor yayınlandı. İşte detaylar!

Günümüzde akıllı telefonlar kadar, mobil uygulamalar ve uygulama mağazaları da büyük önem taşır hale geldi. Bunun en iyi örneği de kısa bir süre önce yayınlana 2016 mobil uygulama analiz raporları ile ortaya çıkmış oldu.

2016’da 90 milyar uygulama ve oyun indirildi!

App Annie tarafından hazırlanan rapora göre, 2016 yılında Apple App Store ve Google Play Store üzerinden, toplamda 90 milyar uygulama ve oyun indirildi.

2016'da Ne Kadar Mobil Uygulama İndirildi

Kullanıcılar tarafından indirilen 90 milyar oyun ve uygulama sayısı, en az mobil uygulama gelirleri kadar dikkat çekiyor. Buna göre 2016 yılında App Sote ve Play Store, söz konusu uygulamalardan ve oyunlardan 127 milyar dolar gelir elde etti. Elde edilen bu 127 milyar dolar’lık gelirin, 89 milyar dolar’lık kesimi, uygulama geliştiricilerine aktarıldı.

Sadece tek bir yıllık bilançonun 100 milyar dolar barajını aştığı bilgisinin gündeme gelmesi, aslında mobil uygulama ve mobil oyun pazarı üzerinde ne derece ciddi bir ekonomi oluştuğunu ortaya koyuyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here