2015 MacBook Pro Satışları Durduruldu!

2015 MacBook Pro

Apple, yeni MacBook Pro 13-inç ve 15-inç modellerini duyurmasının kısa bir süre ardından, 2015 MacBook Pro modellerinin satışına son verdi. Arık kullanıcılar, 2015 yılının modellerini satın alamayacaklar. Elbette ki çeşitli platformlardaki son stoklar tükenene kadar satışların çeşitli yerlerde devam ettiğini görmek mümkün olacak.

Apple logosu aydınlatmalı son MacBook modeli satışları durduruldu!

Bilindiği gibi Apple, kısa bir süre önce 2018 MacBook Pro modellerini satışa çıkarmış ve yeni donanımlar ile birlikte kullanıcıların uzun süredir beklediği yeniliği gerçekleştirmişti. Şimdi de 2015 yılı modellerin satışlarına son verililmiş oldu.

2015 MacBook Pro

Hatırlatmak gerekirse cihazın arka bölümünde yer alan Apple logosunun aydınlatması da bu model sonrasında kaldırılmıştı. Yani son aktif model de piyasadan çekilmiş ve artık parlayan logo tasarımına son verilmiş oldu.

Bununla birlikte söz konusu cihazın en büyük yenilikleri arasında, Taptic Engine özelliği sunan trackpad yani izleme dörtgeni yer almaktaydı. Bu özellik ile birlikte trackpad basınca duyarlı bir hale getirilmiş. Bu uygulama ile birlikte trackpad bölümüne basın uygulandığında fiziksel olarak eğildiği hissi veriliyor ancak herhangi bir fiziki hareket aslında meydana gelmiyordu.

Taptic Engine motoru ile mümkün hale gelen bu özellik, daha sonrasında iPhone ve iPhone 7 Plus modellerinde home tuşunun kaldırılması sonrasında tercih edilmeye başlandı. Aynı şekilde home tuşuna fiziki hareket hissi verilebiliyordu.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here