15 inç MacBook Pro Bu Hafta Güncellenebilir

Bir süre önce Apple, düzenlediği etkinlik kapsamında yeni MacBook modelini duyurmuştu. Yeni MacBook modeli ile Apple, tasarımsal anlamda Butterfly Design adını verdiği yeni klavyesini ve ForceTouch isimli yeni izleyicisini ( TrackPad ) de tanıtmıştı.

forcetouch - 15 inç MacBook Pro Bu Hafta Güncellenebilir - habertekno.com - habertekno- teknohaber - güncel haberler - en son teknoloji haberleri - eren ertem - ernertm

Bu özelliklerden ForceTouch özelliği, 13 inç Retina MacBook Pro modellerinde de güncellenerek yer almıştı. Ancak bu güncelleme, 15 inç MacBook Pro modellerinde kendini göstermemişti.

Bu noktada gelen haberler Apple’ ın bu hafta içerisinde, 15 inçlik MacBook Pro modelinde de güncellemeye gideceği ve bu güncelleme ile ForceTouch isimli basınca duyarlı TrackPad tasarımını, 15 inç MacBook Pro modeline de aktaracağı dile getiriyor.

15 inç MacBook Pro Bu Hafta Güncellenebilir - habertekno.com - habertekno- teknohaber - güncel haberler - en son teknoloji haberleri - eren ertem - ernertm

MacBook Pro kanadıyla beraber ayrıca Apple’ ın, iMac tarafında da başta ekran olmak üzere daha farklı kombinasyonlarla güncelleme yapacağı da yine söylenenler arasında yer alıyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.